Claire Allan urodziła się w czerwcu 1976 roku w miejscowości Derry (Londonderry) w Irlandii Północnej. Obecnie mieszka również w Derry, z mężem i dwójką dzieci. Pracuje jako reporterka i publicystka dla gazety Derry Journal. Jej felietony ukazują się w wydaniach piątkowych, pod nagłówkiem „Skirting The Issue”.

Autorka wydała następujące powieści:

2007 Rainy Days & Tuesdays

2009 Feels Like Maybe

2010 Jumping in Puddles

2010 It’s got to be Perfect

2012 If only you knew

2013 What Becomes of the Broken Hearted?

2013 The First Time I Said Goodbye

Przeczytałam pierwszą książkę Claire Allan p. t.: „Rainy Days & Tuesdays”, bo akurat na nią natknęłam się w sklepie. Jednak, muszę przyznać, ta powieść nie jest kompletnie w moim stylu. Sorry, Claire! Jak sama autorka wyznaje na swojej stronie www, fabuła jest oparta na jej własnych przeżyciach, związanych z depresją poporodową. To akurat może i ciekawy temat dla kobiet. Główna bohaterka Grace; mąż Aidan; synek Jack. Próba odnalezienia własnej nowej tożsamości fizycznej i psychicznej. Kryzys romantyzmu w związku partnerskim. Wyróżnianie się w środowisku zawodowym tłustymi włosami i poplamionym od zupek dziecięcych ubraniem.

Szokujące było dla mnie bogactwo „ulicznego” języka powieści. Prawie na każdej stronie wyrażenie z „feck” lub „shite”. Może to być przydatna książka dla językoznawców:-)

Reklamy