Cathy Kelly urodziła się we wrześniu 1966 roku w Belfaście. Dzieciństwo spędziła w Dublinie. Przez wiele lat pracowała jako dziennikarka prasowa. Pierwszą powieść wydała w 1997 roku. Obecnie mieszka w Enniskerry, w hrabstwie Wicklow z mężem i dwoma synami bliźniakami.

Cathy jest również zaangażowana w działalność charytatywną na rzecz dzieci osieroconych lub zakażonych wirusem HIV. Została ambasadorką irlandzkiego Unicefu.

Autorka wydała następujące powieści:

1997 Woman to Woman

1998 She’s the One

1998 Never Too Late

2000 Someone Like You

2001 What She Wants

2002 Just Between Us

2003 Best of Friends

2005 Always And Forever

2006 Past Secrets

2008 Lessons in Heartbreak

2009 Once in a Lifetime

2010 Homecoming

2011 Christmas Magic

2012 The House on Willow Street

2013 The Honey Queen

oraz nowele:

2002 Letter From Chicago

2010 The Perfect Holiday

a także zbiory opowiadań, indywidualnie lub we współpracy z innymi pisarzami:

A Little Help From My Friends, The Best Little Book Club in Town, Girls Just Want To Have Fun, Girls’ Night In, Irish Girls About Town, Ladies’ Night, Mothers, Mum’s The Word, Sexy Shorts For Summer, The Sunday Night Book Club, There’s No Place Like Home For Christmas, With Love From Me To You.

Wybrałam powieść p.t.: „Past Secrets” ze względu na obiecujący tytuł.

W książce przeplatają się historie kobiet, które mieszkają przy tej samej ulicy, Summer Street. Każda z nich próbuje pokonać siłę wspomnień z przeszłości: Faye jest wzorową samotną matką osiemnastoletniej Amber; Maggie jest atrakcyjną, ale pozbawioną pewności siebie trzydziestolatką; Christie jest kochającą żoną oraz oddaną pracy nauczycielką i malarką. Pewnego dnia życie każdej z tych kobiet zostaje wywrócone do góry nogami. Córka Faye zakochuje się w muzyku i postanawia wyprowadzić się z domu i rzucić szkołę tuż przed maturą. Czy Faye będzie miała szansę opowiedzieć Amber prawdę o jej ojcu i swojej niepokornej młodości? Maggie odkrywa, że jej partner ma przygody na boku. Przeprowadza się do rodziców, a rodzinny dom przywraca jej wspomnienia przykrych scen ze szkoły średniej. Czy wystarczy jej odwagi, aby po latach stanąć twarzą w twarz z klasowym tyranem? Chriestie znajduje informację prasową o planowanym przyjeździe do Dublina znanego polskiego malarza. Jego najlepsze obrazy przedstawiają nagą brunetkę. Mąż Christie co prawda nie interesuje się sztuką…

Książkę przyjemnie się czyta. Ciekawe są przemyślenia na temat relacji rodzinnych, uczciwości względem bliskich osób, znaczenia moralnego oczyszczenia.

Reklamy